Polscy przedsiębiorcy pobili rekord sprzedaży towarów na Ukrainę.

Czytaj więcej...

Kaliningradzka Izba Przemysowo-Handłowa, przy wsparciu Rządu Obwodu Kaliningradzkiego FR w celu wzmocnienia, rozwoju i modernizacji procesu działalności targowo-wystawienniczej na terenie regionu zaprasza do udziału w nowych targach branżowych, które odbędą się w Kaliningradzie w Pałacu Sportu "JANTARNYJ"

Czytaj więcej...

Przedstawiciele Państwowej Służby ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów Ukrainy i Głównego Inspektoratu Weterynarii RP podpisali certyfikat weterynaryjny na eksport mięsa wołowego z Polski na Ukrainę.

Zgodnie z upowszechnionym przez biuro prasowe Państwowej Służby ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów Ukrainy komunikatem w tej sprawie, zniesiono zakaz eksportu na Ukrainę mięsa wołowego z wyłączeniem mięsa odkostnionego mechanicznie.

Źródło: Państwowa Służba ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów Ukrainy, „Unian”, „RBK-Ukraina”

W czwartek, 14 stycznia 2016r., w Kaliningradzie odbyło się spotkanie poruszające kwestie inwestycji i handlu oraz współpracy w dziedzinie rolnictwa w Polsce i w Obwodzie Kaliningradzkim. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie i Ministerstwa Rolnictwa regionu na terenie Obwodu Kaliningradzkiego.
 
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele branży rolniczej z Polski i regionu kaliningradzkiego, Minister Rolnictwa regionu Sergey Lyutarevich, Minister-Szef Agencji Regionalnej dla stosunków międzynarodowych i międzyregionalnych Alla Ivanova, Pierwszy Radca, Kierownik Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie Aleksander Milota, Prezes Izby Gospodarczej Kaliningradu Aleksandra Zinowiewa.

Czytaj więcej...

Zmiany po likwidacji ulg celnych przy wywozie produktów wytworzonych w regionie na terytorium Federacji Rosyjskiej i Unii Celnej

W celu łagodzenia skutków przejścia na nowy system od 1 kwietnia 2016 r. udzielane będą dotacje na podtrzymanie rynku pracy. Większość aktów prawnych zostało przyjętych oraz uzgodniono kierunki rozwiązania istniejących problemów (np. uniknięcia podwójnego opodatkowania podatkiem VAT produktów wywożonych na pozostałe terytorium Unii Celnej). 

Problem dotyczy bezpośrednio 106 firm – rezydentów Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) oraz 785 osób prawnych korzystających z ulg celnych w okresie przejściowym (50 tys. pracowników i ok. 22% PRB), a z uwzględnieniem kooperantów - 170 tys. zatrudnionych (35% łącznej liczby zatrudnionych).

Czytaj więcej...