Kaliningradzka Izba Przemysowo-Handłowa, przy wsparciu Rządu Obwodu Kaliningradzkiego FR w celu wzmocnienia, rozwoju i modernizacji procesu działalności targowo-wystawienniczej na terenie regionu zaprasza do udziału w nowych targach branżowych, które odbędą się w Kaliningradzie w Pałacu Sportu "JANTARNYJ" w 2016 roku:

● Targi medyczne Pro Medycyna i Kosmetologia – 08-10 września 2016 r.

● Targi budownictwa i wystroju wnętrz Pro Stroj – 22-24 września 2016 r.

Prezentację targów przekazujemy w załączeniu.

Proponujemy również skorzystać z okazji, by wprowadzić swój biznes na nowy poziom, dzięki użyciu nowych technologii wystawienniczych - wystawcy mają okazję zamieścić swoją witrynę na wirtualnej ekspozycji www.EXPO.PRO, która będzie dodatkowym skutecznym narzędziem promowania swoich towarów i usług oraz znalezienia nowych partnerów. Więcej informacji można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej http://expo.pro

Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do dnia 20 sierpnia 2016 r. pod adres e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie dodatkowe pytania odnośnie udziału w przedsięwzięciu proszę kierować do:

Ewelina Michajłowa - Kierownik projektu - +7 (4012) 590-650, kom. +7 9062379003; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Helena Romanowa (język polski)- Zastępca dyrektora Wydziału Współpracy Międynarodowej- tel.+7 (4012) 590-650; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do wzięcia udziału w targach, prezentacji swojej oferty i profesjonalnych osiągnięć.

Formularz zgłoszeniowy PRO Strojdekor

Formularz zgłoszeniowy PRO Zdrowie i Uroda

CeBiM 20|07|2016

Bądź na bieżąco i dołącz do wydarzenia na Facebook'u! Otrzymuj powiadomienia o aktualnościach i artykułach tematycznych. Poinformujemy Cię o możliwościach zapisu na konferencje i wydarzenia dla przedsiębiorców.

Wystarczy, że klikniesz poniżej:
FB

Przedstawiciele Państwowej Służby ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów Ukrainy i Głównego Inspektoratu Weterynarii RP podpisali certyfikat weterynaryjny na eksport mięsa wołowego z Polski na Ukrainę.

Zgodnie z upowszechnionym przez biuro prasowe Państwowej Służby ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów Ukrainy komunikatem w tej sprawie, zniesiono zakaz eksportu na Ukrainę mięsa wołowego z wyłączeniem mięsa odkostnionego mechanicznie.

Źródło: Państwowa Służba ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów Ukrainy, „Unian”, „RBK-Ukraina”

W czwartek, 14 stycznia 2016r., w Kaliningradzie odbyło się spotkanie poruszające kwestie inwestycji i handlu oraz współpracy w dziedzinie rolnictwa w Polsce i w Obwodzie Kaliningradzkim. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie i Ministerstwa Rolnictwa regionu na terenie Obwodu Kaliningradzkiego.
 
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele branży rolniczej z Polski i regionu kaliningradzkiego, Minister Rolnictwa regionu Sergey Lyutarevich, Minister-Szef Agencji Regionalnej dla stosunków międzynarodowych i międzyregionalnych Alla Ivanova, Pierwszy Radca, Kierownik Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie Aleksander Milota, Prezes Izby Gospodarczej Kaliningradu Aleksandra Zinowiewa.

Czytaj więcej...

Zmiany po likwidacji ulg celnych przy wywozie produktów wytworzonych w regionie na terytorium Federacji Rosyjskiej i Unii Celnej

W celu łagodzenia skutków przejścia na nowy system od 1 kwietnia 2016 r. udzielane będą dotacje na podtrzymanie rynku pracy. Większość aktów prawnych zostało przyjętych oraz uzgodniono kierunki rozwiązania istniejących problemów (np. uniknięcia podwójnego opodatkowania podatkiem VAT produktów wywożonych na pozostałe terytorium Unii Celnej). 

Problem dotyczy bezpośrednio 106 firm – rezydentów Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) oraz 785 osób prawnych korzystających z ulg celnych w okresie przejściowym (50 tys. pracowników i ok. 22% PRB), a z uwzględnieniem kooperantów - 170 tys. zatrudnionych (35% łącznej liczby zatrudnionych).

Czytaj więcej...

Weź udział w III Międzynarodowym Forum Biznesowym, Charków, 7-8 kwietnia 2016.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie, uprzejmie informuje, iż w dniach 7-8 kwietnia 2016 roku organizuje misję gospodarczą polskich przedsiębiorstw i instytucji pod przewodnictwem Ambasadora RP w Ukrainie, Pana Henryka Litwina na III Międzynarodowe Forum Biznesowe w Charkowie, w ramach której przewiduje się udział polskich firm w w/w forum oraz towarzyszących temu przedsięwzięciu spotkaniach B2B. Misja organizowana jest we współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie.

Czytaj więcej...