16 maja 2014 r., Rada Miasta Dyneburga (Daugavpils) na Łotwie we współpracy z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Rydze, Łotewską Agencją Inwestycji i Rozwoju organizuje III Międzynarodowe Wschodniobałtyckie Forum Biznesowe w Dyneburgu (Daugavpils).

 Głównym celem forum jest przedstawienie zróżnicowanych możliwości prowadzenia interesów w Dyneburgu(Daugavpils) i w Łatgalii, jak również pobudzenie współpracy pomiędzy łotewskimi i polskimi przedsiębiorstwami, czerpiącej z korzystnego położenia geograficznego Dyneburga nieopodal granicy Rosji i Białorusi.
W ramach III Międzynarodowego Wschodniobałtyckiego Forum Biznesowego w Dyneburgu (Daugavpils) odbędzie się posiedzenie plenarne, panele dyskusyjne, wymiana kontaktów biznesowych, a także wystawa projektów inwestycji w mieście. Głównie tematy to otoczenie biznesowe na Łotwie i w Polsce oraz możliwości współpracy przedsiębiorców w sektorach: spożywczym, drzewnym, metalurgicznym, logistycznym i turystycznym.
Aby przedstawić uczestnikom forum wielokulturową tożsamość Dyneburga, oferowany będzie urozmaicony program kulturalny: wielkie otwarcie Bramy Mikołajowskiej na Zamku Dyneburg, wizyta w Centrum Sztuki Marka Rothko, zwiedzanie miasta.

Formularz zgłoszeniowy (wersja w języku angielskim)

Bieżące informacje o forum, programie i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Rady Miasta Dyneburga www.daugavpils.lv. Osoba kontaktowa: Olga Tolmacova, Kierownik biura planowania strategicznego i stosunków zagranicznych Departamentu Rozwoju, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., + 371 20089634.