11 kwietnia w Kaliningradzie oficjalnie zainaugurowano działalność przedstawicielstwa gospodarczego Małopolski. W maju i w czerwcu odbędzie się otwarcie kolejnych biur za wschodnią granicą Polski: w Rydze i Lwowie.

Uroczystość połączona była z otwarciem wystawy Małopolski Potencjał Gospodarczy, którą można zwiedzać codziennie, w Clover CityCenter (Pobedy Square) do 10 maja.

zobacz film

Przedstawicielstwo Małopolski ma swoją siedzibę w Fundacji Wiedzy i Technologii dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Victoria”, ul. Gorkogo 55, w Kaliningradzie.


Utworzenie sieci przedstawicielstw ekonomicznych możliwe jest dzięki realizacji projektu Business in Małopolska-Partnership Network. Projekt ten, realizowany przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego i Województwo Małopolskie otrzymał dofinansowanie, w wysokości ponad 1,5 mln zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – działanie 8.2 „Budowanie pozycji Małopolski w europejskich sieciach współpracy”, a realizacja potrwa do połowy 2015 roku.
Praktycznym celem projektu jest zapewnienie stałego przepływu danych pomiędzy instytucjami otoczenia biznesu i firmami, ułatwienie bezpośredniego dostępu do kontaktów z przedsiębiorcami i długotrwałe utrzymywanie międzynarodowych powiązań handlowych. Przedstawicielstwa Małopolski to przede wszystkim zapewnienie informacji na temat lokalnych rynków, poszukiwanie partnerów gospodarczych, wzrost zaufania w sieci kontaktów handlowych pomiędzy przedsiębiorcami z regionów uczestniczących w projekcie.
W ramach projektu Business in Małopolska – Partnership Network otrzymasz:
•    Pomoc w nawiązaniu kontaktów handlowych z partnerami z Małopolski i całego kraju
•    Wsparcie przy organizacji misji gospodarczych i spotkań biznesowych
•    Możliwość uczestnictwa w wydarzeniach promocyjnych, prezentacjach i konferencjach biznesowych
•    Bezpłatne informacje gospodarcze zarówno z Małopolski, jak i z kraju partnerskiego
•    Wsparcie ze strony biura projektu oraz przedstawiciela  Małopolski w Kaliningradzie, Rydze i we Lwowie

Fundacja Wiedzy i Technologii dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Victoria”
Oleg Matukevich / Julia Kandalova
Ul. Gorkogo 55, 236029 Kaliningrad, Rosja
Tel:  7 4012 777155, 7 4012 777156
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Fundacja Wiedzy i Technologii dla Małego i Średniego Biznesu oferuje:
•    wsparcie informacyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw z Rosji oraz Unii Europejskiej, zamierzających nawiązać stosunki handlowe,
•    organizację seminariów informacyjnych, promocję towarów na rynkach zagranicznych,
•    przygotowanie raportów o sytuacji gospodarki i biznesu,
•    prowadzenie badań marketingowych i organizacje misji biznesowych
•    wsparcie transferu innowacyjnych technologii zagranicznych na rynek rosyjski.

Na bazie Fundacji działa Centrum Konsultacyjne Euro Info – Obwód Kaliningradzki, które występuje jako członek i oficjalny przedstawiciel sieci Enterprise Europe Network, reprezentującej ponad 300 centrów w blisko 50 krajach świata.
Celem Fundacji jest stworzenie informacyjnego banku danych i wdrażanie zaawansowanej wiedzy, technologii i innowacji a także:
•    wsparcie organizacyjne, rozpowszechnianie i tworzenie powiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw w Rosji i za granicą,
•    udział w tworzeniu międzynarodowych programów i projektów w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych, informatyki, edukacji,
•    organizacja w ramach realizacji tych projektów akcji, konferencji i seminariów w celu ich efektywnego wykorzystania przez małe innowacyjne przedsiębiorstwa.
Biuro posiada szeroką sieć kontaktów z władzami lokalnymi, organizacjami wspierającymi biznes, instytucjami międzynarodowymi i zagranicznymi. Fundacja posiada swoją bazę 10 000 przedsiębiorstw z Obwodu Kaliningradzkiego, co daje ogromne możliwości dla promowania rozwoju gospodarczego Małopolski i nawiązanie bezpośrednich kontaktów z lokalnymi przedsiębiorcami.